Listopad 2012

Studna

28. listopadu 2012 v 18:28 | BOM |  Povídky

Na širých zvlněných pláních Pustiny na jednom z kopců se nacházelo sedlo. V dobách, kdy zde ještě nebyla Pustina lidé tohoto místa využili a vybudovali zde velkou vesnici, avšak to bylo již velice dávno. Nyní do podhůří zavítal málokdo a každý, kdo to přeci jen udělal a nalezl ono sedlo, spatřil jen odlesk této slávy v podobě trosek tehdejších obydlí, rozvalin statků, mlýnice a sýpky. Náves se zborcenou radniční budovou a kamennou studnou.

Paulův nešťastný týden

9. listopadu 2012 v 19:15 | BOM |  Povídky
Robert si zapálil cigaretu a odhodil sirku do hromady odpadků. To vyplašilo krysu, která vyběhla z hromady a schovala se do velké plechovky od barvy. Robert plechovku nakopl a ta se i s krysou odkutálela do dáli. Pak si potáhl a užíval si pocit dobře vykonané práce. A mířil zpět k autu.
"Máme tam ještě něco dneska?" zeptal se Paula.
"Musíme zlikvidovat jednoho zběha."
"To většinou děláme ráno. Proč je to dneska odpoledne?"
"Nevím, rozkaz shora." Paul se zastavil a poryv větru mu lehce pootevřel sako a u pasu se zablýskla jeho pistole. Robert se otočil směrem k autu a viděl otevřenými dvířky na sedadle spolujezdce svoji zbraň.
"Prosím tě, Roberte" oslovil jej Paul, "Nedělej žádný blbosti."
"Ale Paule."
"Žádný ale, Roberte, kurva chlape, jak jsi mi to mohl udělat? Tahat se zasranejma Irčanama! S McIntoshem, kterej odprásk Tonyho. Dyť jsi byl můj kámoš! Pěkně mě štveš, že to musí dopadnout zrovna takhle."
Nad skládkou se ozvaly dva výstřely a po krátkém tichu se ozval motor odjíždějícího auta.

Romance Petra a Anny (3. část)

8. listopadu 2012 v 22:03 | BOM |  Povídky
Nastal pátek a byt neucítil žádnou změnu, Petrovo chování zapadalo do této fáze šablonovité části sedmidenního cyklu. Pro Petra tu však změna byla, musel vyžehlit jednu ze svých lepších košil a místo do kavárny Za Rohem musel jít do tančírny Na Kopci. Jeho strategie na dnešní večer již byla ozkoušena v průběhu předešlých ročníků. Petr za léta již získal praxi v tom, že vždy vypadal nějak zaměstnán, zabaven či zaneprázdněn a nevypadal osamoceně. Tudíž jej nikdo nevystavoval nepříjemným rozhovorům se spoustou nepříjemných dotazů a když mu to šlo dobře, tak ani nemusel tančit. Petr sám proti tanci nic neměl, ba naopak tanec ho bavil, nicméně neměl rád tanec před spoustou lidí a mezi spoustou lidí. Měl vždy pocit, že jej všichni sledují a naschvál se mu pletou do cesty. Nicméně tento rok mu nebylo dáno, jelikož v Lucii se hnulo svědomí a přišlo ji, že Petrovi ublížila svým dotazem a chtěla mu vynahradit, že nemá žádnou společnost.

American Graffiti

6. listopadu 2012 v 23:43 | Equin |  Kritika
George Lucas, muž jehož jméno je synonymem pro moderní velkofilm, se ve Spojených státech neproslavil Hvězdnými válkami, jak by si někdo mohl myslet, ale zcela jiným, pro jeho tvorbu netypickým snímkem. American Graffiti s titulní otázkou "Pamatuje, kde jste byli v roce 1962?" je Lucasovým návratem do starých dobrých časů.

Romance Petra a Anny (2. část)

1. listopadu 2012 v 20:12 | BOM |  Povídky
Pracovní týden se skončil a pracovní ruch ustal. Petr se probudil, uvařil si raní čaj a dočetl páteční noviny. Pak šel na balkon a promlouval se svoji bonsají, postupně ji zalévaje. Byt již za dlouho dobu svého života pochopil mechanismus týdne. Vypozoroval, že parazité žijí v sedmidenních cyklech, kdy pět dnů se chovají naprosto šablonovitě a zbylé dva dny tráví nevyzpytatelně. Někdy naplno zmizí a nechají byt žít spokojeně o samotě. Někdy naopak zůstanou a nedopřejí mu oddech, jindy, jakoby toho nebylo málo, tak si ještě naopak přizvou další spoluparazity do jeho útrob a pak parazitují společně, nezřízeně a provádějí všelijaké psí kusy. Takže byt již věděl, že je sobota a že dnes bude muset Petrovi trochu pomoci s opuštěním jeho útrob, ale Petra považoval za výjimečně nadaného a tak mu stačilo poslat pouze několikero telepatických zpráv a on se vskutku brzy dovtípil.