Paulův nešťastný týden

9. listopadu 2012 v 19:15 | BOM |  Povídky
Robert si zapálil cigaretu a odhodil sirku do hromady odpadků. To vyplašilo krysu, která vyběhla z hromady a schovala se do velké plechovky od barvy. Robert plechovku nakopl a ta se i s krysou odkutálela do dáli. Pak si potáhl a užíval si pocit dobře vykonané práce. A mířil zpět k autu.
"Máme tam ještě něco dneska?" zeptal se Paula.
"Musíme zlikvidovat jednoho zběha."
"To většinou děláme ráno. Proč je to dneska odpoledne?"
"Nevím, rozkaz shora." Paul se zastavil a poryv větru mu lehce pootevřel sako a u pasu se zablýskla jeho pistole. Robert se otočil směrem k autu a viděl otevřenými dvířky na sedadle spolujezdce svoji zbraň.
"Prosím tě, Roberte" oslovil jej Paul, "Nedělej žádný blbosti."
"Ale Paule."
"Žádný ale, Roberte, kurva chlape, jak jsi mi to mohl udělat? Tahat se zasranejma Irčanama! S McIntoshem, kterej odprásk Tonyho. Dyť jsi byl můj kámoš! Pěkně mě štveš, že to musí dopadnout zrovna takhle."
Nad skládkou se ozvaly dva výstřely a po krátkém tichu se ozval motor odjíždějícího auta.Paul vešel do baru a posadil se vedle Floyda.
"Člověče, co se stalo? Vypadáš zdrchaně." oslovil jej Floyd.
"Náročný den v práci." odpověděl Paul.
Paul na Floydovi oceňoval, že byl jeden z mála lidí, kteří dokázali strávit celý páteční večer a nebavit se o práci. Takové rozhovory Paul nesnášel, už z toho prostého hlediska, že on o své práci nemohl mluvit. Navíc Floyd nebyl jeden ani jeden z těch lidí, co celý večer hořekují nad svojí manželkou. V podstatě Paul nevěděl, jakou práci Floyd dělá a zdali má vůbec manželku a bylo mu to jedno, dokázal si s ním bavit celý večer i bez toho.
"Kolega prozradil naše obchodní tajemství konkurenci a byl propuštěnej. Tři roky jsem s ním pracoval, bude mi chybět." vyprávěl svůj den Paul.
"Potřebuješ orazit." řekl Floyd pak se otočil na Paula, "Striptýz?"
"Striptýz." přikývl Paul, položil na bar zmuchlanou bankovku a otočil do sebe svoji whisku. Pak oba odešli.

Albertův byt napíchli. Asi už před měsícem se na to přišlo, od té doby šlo jen o to najít, kde pořizují záznam. Okolní dodávky byly čisté, dokonce i ta podezřelá květinářská dodávka, která stála celý den v ulici. Ukázalo se totiž, že tu stojí, jelikož je nepojízdná, měla vybrakovaný motor. Nicméně v bytu číslo 15 se střídali nájemníci velice rychle. Paulův úkol zněl jednoduše. Vyčistit byt a zničit všechny pásky, co tam budou. Bylo přesně jedenáct hodin a Paul vyšel schody a blížil se k bytu číslo patnáct. Celá akce musí být rychlá, ale nedělal to prvně. Vykopl dveře a spatřil muže sedícího u magnetofonu se sluchátky na uších. Oba muži se na sebe podívali a zarazili se. Jejich zkamenění netrvalo dlouho. A muž se sluchátky rychle sáhl po pistoli mající vedle sebe. To už však na něj Paul mířil.
"Kurva, Floyde, ty jsi flojd!" zařval Paul.
Floyd neodpověděl.
Paul stiskl spoušť a pomyslel si "Do prdele, tenhle týden už druhej kámoš."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama